הורים יקרים,

לאור המצב מצרפת לכם כמה רעיונות לפעילויות שאפשר לעשות עם הילדים. אם יש אחים גדולים צרפו אותם להכנת הפעילות (גזירה, קישוט, הדבקה ועוד) וכמובן גם לפעילות עצמה.

הערה קטנה: מאחר ולא נמצא בסביבתי תינוק בגיל המתאים לצורך הצילומים בחרתי ב'דוגמן' גדול יותר אבל הפעילויות מתאימות גם לתינוקות.

בריאות לכולם!

רעיונות לפעילויות בבית:

1.jpg

מסלולים שונים:

לתינוקות שזוחלים וגם לאלו שכבר הולכים לעודד מעבר מעל מכשולים כמו: רגל של ההורה, כריות מוגבהות, מעבר מתחת לשולחן, בתוך חישוק, מעל שמיכות מגולגלת, מדרגות, זחילה על משטחים משופעים ועוד... מצרפת דוגמה למסלול: זחילה ומעבר בתוך החישוקים, זחילה ומעבר מעל הכריות המוגבהות, זחילה מתחת לשולחן.

ציור עם מים:

הושיבו את הילד על כיסא (אפשר גם על כיסא האוכל), הדביקו דף בריסטול צבעוני לשולחן עם דבק נייר, טבלו את המכחול במעט מים, עודדו את הילד לאחוז במכחול הרטוב והתחילו לצייר.

2.jpg
13.jpg
15.jpg
14.jpg

השחלות מסוגים שונים:

  • גלילי נייר טואלט או נייר סופג - לילדים שכבר עומדים אפשר להדביק גלילי נייר טואלט/נייר סופג על הקיר/דלת ולעודד את התינוק להשחיל פונפונים לתוך הגלילים, להתכופף ולאסוף את הפונפונים מהרצפה ומכל מקום אחר שתבחרו להניח אותם לדוגמה: על כיסא קרוב או רחוק יותר שידרוש הליכה צידית או מעבר אל שולחן וכדומה. כמו כן, אפשר להשתמש גם במקלות, קשיות או אפילו ליצור כדורים קטנים מניירות צבעוניים ולעטוף אותם בנייר דבק שקוף כמו בתמונה.

  • פונפונים לקופסת תמ"ל

  • קשיות לבקבוק

  • מקלות לקופסה

16.jpg

ציור על שקיות זיפר עם צבעי גואש:

לשפוך לתוך שקית קצת צבעי גואש ולעבור עם האצבעות על השקית. את השקית מומלץ להדביק למשטח עם דבק נייר. אפשר לעשות את הפעילות בשכיבה על הבטן, בישיבה ליד שולחן או בעמידה מול הקיר/דלת.

17.jpg
18.jpg

דבק נייר צבעוני על שולחן \קיר עם חיות פלסטיק או מקלות: 

הוצאת נייר הדבק, שחרור המקלות והכנסתם לקופסה. אפשר לתרגל בעמידה ואפשר בישיבה (גם על כיסא האוכל). 

19.jpg

משטח פעילות סנסורי:

משטח פעילות המורכב מניירות צלופן עבים צבעוניים וחלקי פאזל רצפה שהודבקו עליו בדים ממרקמים שונים, ספוגים, פונפונים וכדומה. מומלץ להשכיב את הקטנטנים על הבטן ולתת להם לחקור את המשטח.